فکر کوچک برای تاثیر بزرگ : عکاسی ماکرو برای مبتدیان

برای کسب تجربه در مورد چگونگی بزرگتر کردن سوژه های کوچک از زندگی ، با من وارد دنیای عکاسی ماکرو شوید.

عکاسی همیشه یک موضوع دیدنی است. سوژه شما کیست و از چه جهتی از آنه را عکاسی می کنید؟نورپردازی چگونه است و چگونه ممکن است روی عکس تأثیر بگذارد؟ آیا از بالا یا پایین عکاسی می کنید؟ آیا سوژه در حال حرکت است یا با یافتن زاویه مناسب در یک منظره ثابت از ان عکاسی میکنید؟ این سولاتی است که از عکاسان باید پرسید . آیا با لنز پرایم عکس می گیرید یا از دور با لنز تلسکوپی عکس می گیرید؟ یا این یک رویداد زنده است .

پرسیدن این سوالات از خود و تفکر در زمینه تدارکات ، مهارتهایی هستند که می خواهید به عنوان یک عکاس تازه کار شروع به کار کنید لازم است. اما این نیاز به معنای واقعی کلمه ، هنگامی که دیدگاه خود را تغییر می دهید تا در سطح بسیار کمی از عکاسی ماکرو کار کنید .عکسبرداری از موجودات و سایر موارد کوچک که جدا از اکثر عکس هایی که در دنیا زندگی می کنید ، بزرگ می شود. عکاس و می گوید: “وقتی وارد سطح عکاسی ماکرو شوید ، این یک دنیای بیگانه است.”

برای سفر به ناشناخته ها آماده شوید.

عکاسی ماکرو

عکاسی ماکرو چیست؟


عکاسی ماکرو به معنای نمایش موضوعی بزرگتر از آنچه در زندگی واقعی است – یک نمای نزدیک از یک چیز کوچک. یک حشره تمام قاب در یک عکس پنج در هفت اینچی و یک محصول چهار اینچی از یک ذرت فلزی بسیار بالاتر از اندازه طبیعی است: هر دو نمونه ای از عکس های ماکرو هستند. (و گرچه این پیش فرض در مورد عکسهای گرفته شده از طریق میکروسکوپ صدق می کند ، که فراتر از حوزه ماکرو به فتوی میکروگرافی یا عکسهای میکروسکوپی است.)

در عکاسی ماکرو ، دنیایی که می شناسید از بین رفته است و دنیای جدیدی ظهور می کند.

“یک مکان واقعا عالی برای شروع کار با یخچال است.” توت وقتی واقعاً نزدیک شوید جذاب است. بافت های بسیار جالبی وجود دارد – من یک ذرت فلک را در سطحی بزرگ و مضحک عکاسی کردم ، و به نظر می رسید که این یک تکه سنگ کاملاً ناخالص است از سطح مریخ. ”

مانند تمام عکاسی ها ، اکتشاف چیزی است که به توانایی شما در درک آنچه در عکس های خود می خواهید دامن می زند. هرچه بیشتر به این دنیای مرموز و جدید بپردازید ، بیشتر می دانید چه چیزی را می خواهید مستند کنید.

عکاسی ماکرو

چه چیزی عکاسی ماکرو خوب می کند؟


“آنچه باعث ایجاد یک   عالی می شود ، همان چیزی است که هر عکس عالی را عالی می کند.” “این همیشه وظیفه عکاس است که اطمینان حاصل کند که همه چیز بی نقص و مرتب است و از همه مکانیسم های بیانی استفاده کند – مانند عکاسی عمق میدان ، قدرت توقف حرکت و کنترل نور و سایه در عکس استفاده میشود تا بیننده بلافاصله بداند موضوع تصویر چیست. ”

“من فکر می کنم سخت ترین چیز در مورد عکاسی ماکرو در واقع پیش زمینه سازی است – یادگیری شناخت یک موضوع بیان خوب است.”

هنگامی که مجبورید چشم انداز خود را به میزان قابل توجهی تنظیم کنید ، و در آنجا موضوعات و زوایای مناسب را پیدا می کنید  و این موضوع یک چالش واقعی است.

“من فکر می کنم سخت ترین چیز در مورد عکاسی ماکرو در واقع پیش زمینه سازی است – یادگیری تشخیص یک قدم برای عکاسی ماکرو خوب می تواند باشد” “از آنجا که وقتی به مسافت های بزرگ می روید ، همه چیز کاملاً متفاوت تر از آنچه در دنیای واقعی می بینید به نظر می رسند. ممکن است در مقابل یک موضوع عالی نشسته باشید و ایده ای نداشته باشید. ”

همانطور که چشم شما برای سوژه های ماکرو پیشرفت می کند (“شما فقط باید قبل از شروع کار عکاسی های زیادی انجام دهید تا درک کنید که چه موضوعی می تواند باعث ایجاد یک موضوع خوب شود ، جایی که بهترین زاویه ممکن را داشته باشد”) ، شروع به دیدن مشکلات خاصی که با این مهارت تخصصی بوجود می آیند.

عکاسی ماکرو


اول از همه ، قبل از هرگونه مشاوره عکاسی ماکرو که برای شما مفید باشد ، شما به یک لنز ماکرو احتیاج دارید. در حالی که بیشتر لنزها با نسبت 1: 2.8 و بیشتر عکس می گیرند ، لنزهای ماکرو با نسبت 1: 1 عکس می گیرند و می توانند فقط در محدوده ماکرو حدود 12 اینچ یا کمتر فوکوس کنند .

با خرید انجام شده ، در اینجا برخی از مواردی وجود دارد که باید با شروع فیلمبرداری در سطح بهتر به آنها فکر کنید:

1 – انتخاب لنز ماکرو

اگر می خواهید قبل از سرمایه گذاری روی یک لنز ماکرو اختصاصی با فاصله کانونی متناسب با وزن سبک را تجربه کنید ، می توانید با کمترین هزینه ، که در زیر بهتون معرفی میکنم را دریافت کنید.

بهترین لنز های لنز ماکرو

!! با کلیک روی مدل لنزها میتوانید به صفحه محصول بروید !!

1 – کانن EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM

2 – لنز Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM

3 – لنز Nikon AF-S DX Micro NIKKOR 85mm f/3.5G ED VR Lens

4 – لنز Nikon AF-S 105mm f/2.8 G IF ED VR Micro

5 – لنز سونی FE 90mm f/2.8 Macro G OSS

با این لنز ها می توانید یک لنز منظم را به عقب بر روی دوربین خود نصب کنید تا جلوه ای ماکرو ایجاد کند.

2 – مراقب جزئیات باشید.

هر چه به هر جسمی نزدیکتر می شوید ، جزئیات ریز و نقصهای ریزی که از دور قابل مشاهده نیستند ، مشخص می شوند. وقتی در عکاسی ماکرو به همان اندازه بزرگ نمایی می کنید ، ممکن است موهای را ببینید که به اندازه رشته فرنگی به نظر می رسند.

عکاسی ماکرو

3 – آنچه می خواهید ضبط کنید را برنامه ریزی کنید.

عکاس حرفه ای می گوید: “عکاسی ماکرو به عکاس بستگی دارد و اینکه اجسام کوچک می خواهند برای دیدن افراد بزرگتر شوند.”

کار با سوژه های کوچکتر به معنای کاهش عمق میدان شماست ، و داشتن یک برنامه برای عکسهایی که می خواهید بگیرید بسیار مهم است که به سراغ عکاسی های ماکرو بروید.

عکاس حرفه ای می گوید: “هنگامی که شما عکاسی ماکرو میکنید ، آنقدر باید سطح باریکی از فوکوس را استفاده کنید که تنظیمات اندک باعث می شود همه چیز از بین برود.” “این عمل به زمان و برنامه ریزی دقیقی نیاز دارد.”

حاشیه خطای شما در کارهای بزرگ بیشتر است ، به این معنی که آمادگی شما باید بیشتر باشد – فوکوس استیک فرآیندی است که می تواند هنگام کار با عمق میدان بسیار کم که در عکاسی ماکرو نیز کار می کند ، مفید واقع شود . و به شما امکان می دهد ، در Adobe Photoshop یا Lightroom ، چندین منطقه در فوکوس را از یک سری عکسهای ماکرو در یک عکس واحد ادغام کنید. اما به دست آوردن آنچه برای یک تصویر فوکوس انباشته نیاز دارید به آماده سازی و تجسم برمی گردد.

“هنگامی که شما با عکاسی ماکرو کار می کنید ، چنان سطح باریکی از فوکوس دارید که با تنظیمات اندک ، همه چیز از بین می رود.”

کارلی دیویدسون ، نویسنده و عکاس کتاب های پرفروش می گوید: “اگر من یک عکس ماکرو انجام می دهم ، همیشه فکر می کنم ،” سوژه من کجاست؟ “من فکر می کنم ،” چگونه این تصویر ارائه می شود؟ ”

4 -مقداری از نور خود را روشن کنید.

دقیقاً مانند جزئیات که در عکس ماکرو تقویت می شود ، تأثیرات نور و سایه نیز بسیار زیاد است – و این مواردی است که می توانید در برخی از عکسهای ماکرو کنترل کنید ، و این موضوع به نفع شما.

خارا ، عکاس عروسی ، درباره عادت خود در استفاده از عکاسی ماکرو برای گرفتن عکس های هنری از حلقه های ازدواج زوج های تازه ازدواج کرده ، توضیح می دهد: “من قبلاً یک چراغ کوچک و مجهز به باتری را به همراه داشتم – این اساساً مانند یک چراغ قوه بود.” “من دوست دارم که گاهی اوقات در عکسهای حلقه ای خود فقط از این جهت استفاده کنم که بعد و درام را به صحنه اضافه کنم.”

عکاسی ماکرو

5 – صحنه خود را در نظر بگیرید.

فراتر از روشنایی و تخریب عکس های مخصوص گرد و غبار ، زمینه شما زمینه دیگری است که باید به آن توجه کنید. با تمرکز بر روی موضوع کوچک خود ، می توانید به راحتی فراموش کنید که سابقه خود را بررسی کنید.

جف کارلسون عکاس درباره عکاسی خود می گوید: “من این صحنه کوچک را با دایناسورهای اسباب بازی و همه اینها ساخته ام.” “من قصد داشتم آن را برای سردبیرم بفرستم ، اما همسرم نگاهی به آن انداخت و گفت:” شما راهی برای ارسال آن ندارید. در پس زمینه ظروف کثیف وجود دارد. ”

6 – مراقب حرکت باشید.

حرکت همیشه امکان افزودن تاری به عکس را دارد و دقیقاً مانند همه جنبه های عکاسی ماکرو ، این موضوع با سوژه ها و صحنه های کوچک افزایش می یابد. تنظیم خوب سوژه‌ی کلیدی ثابت نگه داشتن بدنه دوربین است.

عکاس حرفه ای می گوید: “اگر در حال بزرگنمایی هستید ، لرزش دوربین بسیار حیاتی می شود”. “به خصوص اگر از سرعت شاتر کمتری استفاده می کنید ، زیرا عکس های ماکرو بسیار تاریک هستند ، شما باید از سرعت شاتر یک یا دو ثانیه استفاده کنید. ممکن است متوجه شوید که باید اتاق را ترک کنید و برای انجام این کار از کنترل از راه دور استفاده کنید. من در طبقه آخر یک ساختمان قدیمی زندگی می کنم و اگر به اطراف قدم بزنم لرزش دوربین زیاد می شود. ”

عکاسی ماکرو

آگاهی ممکن است نکته ای باشد که همه چیز را جمع بندی می کند.

عکاسی ماکرو در مقیاس دیگری اتفاق می افتد ، اما روش های مشابه اعمال می شود: اطمینان حاصل کنید که موضوع شما در کانون توجه باشد ، کنتراست شما خوب است و مشخص است که می خواهید مخاطب به به اثر شما خیره شود. مهمترین نکته ، با چنین دیدگاه متفاوتی ، لزوماً موارد بیشتری برای جستجوی وجود ندارد ، اما قطعاً نیاز به آموزش چشمان خود برای آنچه که باید مراقب باشید وجود دارد.

مثل همیشه ، تمرین کامل می شود ، بنابراین خود را در آن طرز فکر مورچه ها قرار دهید و کوچک فکر کنید و بعد عکاسی کنید.

با استفاده از برنامه‌ی پیش تنظیم شده Lightroom عکس ها را به راحتی ویرایش کنید و عکس های زیبای خود را در فضای مجازی انتشار دهید.

موفق باشید،امیدوارم که این مقاله بشما کمک کرده باشه حتما نظر خودتون رو در قسمت کامنت برامون بنویسید .

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا